Kapela Anno

Naše  rock, blues, jazzová kapela: Anno vznikla v roce 2011 z jednoduché potřeby si prostě zahrát a zablbnout při hudbě. Původně jsme na začátku roku 2011  začali ve třech: Pavel Kubis (zpěvy a kytara), Dan Adámek (zpěvy a klávesy) a Simon Adámek (zpěvy a bicí) ve zkušebně v Novém Jičíně. Později se k nám přidal Franta Máčala (basa). Tato sestava to po úmorném zkoušení dotáhla k nahrávání dvou písní: Oheň v hrudi a Sloup ze soli ve studiu Citron v Ostravě v prosinci 2011.  Tehdy kapelu opustil Dan, a poté i Simon Adámek kvůli nedostatku času.

V roce 2012 na jaře jsme natočili klip k písni: Oheň v hrudi v Olomouci. V kapele zůstali dva skalní, kteří marně hledali hráče na klávesy a bicí. Až se nás usmálo štěstí v podobě mladého, ale talentovaného bubeníka Daniela Grygara. Po něm přišla na konci roku 2012 na inzerát výborná vokalistka a klávesistka Stáňa Jarošová, kterou doplnila s vokálama věčně usměvavá Petra Ondryášová.   V roce 2014 dubnu nás opouští basák Franta Máčala a Klávesistka Staňa Jarošová. POzději odchází i Petra Ondryášová. Všem moc děkujeme za jejich energii a snahu.

Po dalším hledání a dávání izerátů se nám sám do cesty v květnu 2014 nachomýtl kytarista a zpěvák Martin, který k nám posléze na zkoušku vzal i dlouholetého kamaráda Dachtu hráče na basu a bylo vymalováno. Nyní zkoušíme ve čtyřech i s podkladama. Ještě nunto podotknouti, že hrajeme a zpíváme hezky česky s vlastními texty a hudbou. 

 

 Obsazení: 

  • Kytara a zpěv, texty a hudba:  Pavel Kubis
  • Bicí a perkuse:                        Daniel Grygar
  • Kytara, zpěv a podklady:        Martin Minařík
  • Baskytara a zpěv:                   David Trachtulec


Pavel Kubis, zpěv a kytara


Daniel Grygar, bicí a perkuse


Martin Minařík, kytara, zpěv a podklady

 

David Trachtulec (Dachta), baskytara a zpěv